Investiční poradce – jak pracujeme a kolik to stojí?

autor: | 18. prosince 2019

Cimpel & partneři - Investiční poradce

Cimpel & partneři je rodinná poradenská kancelář.  Naším cílem je přinést do ČR model honorovaného investičního poradenství, který je běžný například ve Velké Británii nebo v USA. Zahraničí nám dobře ukazuje, jak může investiční poradce velmi efektivně pomáhat svým klientům na jejich cestě i bez neustálého tlaku na prodej nových a nových produktů! I proto jsme hrdými členy britské asociace nezávislých finančních poradců FEIFA. Pravidelně se v Londýně setkáváme nejen s kolegy z Velké Británie, abychom naše služby neustále vystavovali srovnání se zahraniční konkurencí. 

Jako rodinná kancelář dnes máme 7 zaměstnanců, kteří se starají o potřeby našich klientů na základě svých specializací. Nejdůležitější je pro nás kvalita a srozumitelnost našich služeb pro klienta. O každého z našich klientů se staráme osobně já nebo můj společník Ing. Daniel Majstorović. Další členové týmu nám pomáhají řešit veškeré další technické, právní, nemovitostní a finanční potřeby našich klientů. 

Kvalitu našich služeb a investičních řešení považuji za klíčový faktor naší práce. Neustále se vzděláváme, díky tomu jsme v ČR mezi prvními dosáhli nejvyššího titulu EFP (European financial planner). Jedná se o jeden z nejvyšších evropských stupňů vzdělání a certifikace v oblasti finančního a investičního poradenství. 

Účelem tohoto článku je představit Vám, jak spolupráce s námi probíhá a co od ní můžete očekávat.

Náš přístup

Lovec  vs.  farmář

Základní otázkou, kterou byste si při výběru svého investičního poradce měli položit, je: „Chci, aby můj investiční poradce byl spíše lovec nebo farmář?“ 

Jak pracuje investiční poradce

Lovcem v tomto případě myslíme takové investiční poradce, kteří k Vám přijdou s jasným cílem – prodat finanční produkt a inkasovat za jeho prodej provizi. Svou odměnu dostane takový investiční poradce jednorázově při podpisu smlouvy a další peníze si u Vás vydělá až s podpisem smlouvy  další. Není odměňován za dlouhodobou péči. 

Farmář je investiční poradce, jehož prioritní motivací není uzavření produktu, ale poskytnutí dlouhodobého servisu. Jeho příjem pak přichází pravidelně a postupně podle toho, jak se mu daří naplňovat Vaše cíle. Je i finančně motivován k tomu Vám poskytovat dlouhodobý servis a péči. 

Jak pracujeme v  Cimpel & partneři

  1. Vytvoříme společně finanční mapu, v jejímž rámci definujeme Vaše současné zdroje a pomůžeme Vám určit konkrétní cíle.
  2. Vypracujeme komplexní rentiérský plán Vaší cesty k rentě.
  3. Připravíme kompletní návrh investičního portfolia.
  4. Založíme Vám investiční účet a postaráme se o nákup ETF fondů dle zvolené strategie.
  5. Budeme dlouhodobě spravovat Váš finanční plán i investiční portfolio. 
  6. Pravidelně se setkáváme a připravujeme pro Vás výroční zprávy, které shrnují vývoj finančního plánu i Vašich investic. Na těchto setkáních vždy naplánujeme další kroky pro následující období.
proces spolupráce - klient a investiční poradce

Co bude výsledkem naší spolupráce

Následující 4 body jsou výsledkem rozsáhlého průzkumu mezi našimi klienty a jsou shrnutím odpovědí na otázku: „Co je pro Vás na spolupráci s námi největším přínosem?“ 

  1. Ušetříme Vám čas, který můžete věnovat jiným činnostem – rodině, koníčkům, práci…
  2. Budete mít skutečný finanční plán, který pravidelně vyhodnotíme a díky kterému si skutečně splníte své cíle.
  3. Vaše investice budou vydělávat více a stabilněji než dříve.
  4. Získáte partnera v investicích a už na to nikdy nebudete sami.
Reference - Investiční poradce

S firmou Cimpel & partneři spolupracuji třetím rokem a mám dobrý pocit z toho, že se mi vydělané prostředky zhodnocují. Firma má velmi profesionální přístup a zároveň mám pocit, že patřím již i mezi přátele.Začínám věřit tomu, že ze mne firma skutečně udělá rentiéra a ten obzor již není v nedohlednu. Naučil jsem se trochu rozumět některým zákonitostem finančního trhu, ale zároveň jsem velmi rád, že rozhodnutí o investici nejsou jen na mne. Mám dobrý pocit jistoty a možná i klidnější spaní.
Každému, komu záleží na jeho budoucnosti, doporučuji alespoň konzultaci s touto firmou.

MUDr. Pavel Machotka
odborný lékař ortopedie a sportovní medicíny Praha

Kolik stojí honorovaný investiční poradce

Počáteční náklady

Servisní náklady

Příklad výpočtu poplatků

Jednorázová investice 5.000.000 Kč

Průměrné čisté zhodnocení námi využívaných investičních portfolií se pohybuje mezi 4 – 9 % p.a. v závislosti na typu investičního portfolia po započtení všech nákladů viz výše.

Kdo jsou naši klienti

Nejčastěji  jsou našimi klienty lidé, kteří vybudovali svůj majetek tím, že v průběhu života disciplinovaně hospodařili s přebytkem prostředků a nebo získali majetek po prodeji firmy nebo nemovitosti. 

Reference

Na spolupráci hodnotím velmi kladně proklientský přístup celého týmu Cimpel & partneři a srozumitelnou a kvalitní investiční platformu pro mé investice. Přináší mi to jistotu, že mohu v noci klidně spát, bez obav o své peníze. Jako největší přínos spolupráce hodnotím to, že mám finanční plán a na jeho základě mám sestavené investiční portfolio, kterému důvěřuji a které budeme pravidelně vyhodnocovat a rebalancovat. Díky tomu věřím, že si své cíle splním.

Jaroslav Horáček (Vedoucí živnostenského úřadu – Liberec)

Klienti od nás očekávají primárně ochranu majetku před znehodnocením inflací a jeho pozvolný růst. Nejsou to hazardéři, kteří by požadovali zhodnocení v desítkách procent, protože si uvědomují, že vysoký výnos vždy vyvažuje i vysoké riziko. Proto se jejich zadání pro cílové zhodnocení většinou pohybuje v rozmezí 5 – 7 % p.a.. 

Silně si uvědomují hodnotu svého času a proto jedním z cílů naší spolupráce je ušetřit jim čas a pozornost, které by museli věnovat ochraně svého majetku a správě svých dalších finančních produktů.

Jednou z jejich společných vlastností je to, že jsou chytří. Víme, že chtějí vždy dobře rozumět svému finančnímu plánu a všem krokům, které z něj vyplývají. Naše procesy tedy vždy přizpůsobujeme tomu, aby měli možnost poznat a pochopit jednotlivé detaily celého finančního plánu.

Věřím, že se nám povede naplnit i Vaše očekávání. Těšíme se na případnou budoucí spolupráci.

Konzultace investiční poradce

Investiční tipy

Chcete dostávat pravidelné Investiční tipy? Nechte nám tu svůj e-mail.
více o autorovi
Jsem přesvědčený, že čemu rozumíte, toho se nebojíte. Proto se již řadu let věnuji publikační činnosti a pravidelně vzdělávám českou veřejnost v oblasti investic. S investicemi svými i našich klientů jsem prošel většinu období, které finanční trhy přináší a sdílím s Vámi zkušenosti, které jsem za tuto dobu získal. Vycházím i z teoretických znalostí, které jsem získal v uplynulých letech, kdy jsem dosáhl na prestižní evropské certifikáty a tituly EFA a EFP.

další články autora

<a href="https://cimpel.cz/author/jiri-cimpel/" target="_self">Jiří Cimpel, EFP</a>

Jiří Cimpel, EFP

Jsem přesvědčený, že čemu rozumíte, toho se nebojíte. Proto se již řadu let věnuji publikační činnosti a pravidelně vzdělávám českou veřejnost v oblasti investic. S investicemi svými i našich klientů jsem prošel většinu období, které finanční trhy přináší a sdílím s Vámi zkušenosti, které jsem za tuto dobu získal. Vycházím i z teoretických znalostí, které jsem získal v uplynulých letech, kdy jsem dosáhl na prestižní evropské certifikáty a tituly EFA a EFP.

další články autora

Další články z rubriky Investice

Štěstí v majetku nehledejte

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč mladí potřebují ke štěstí nový majetek, lepší zážitky, větší adrenalin…? Větší, lepší, dražší, novější…! Jaké...

Nekupujte investice od prodejců

Investice nejsou rohlíky nebo housky. Když koupíte tvrdý rohlík, přijdete o pár korun a příště nakoupíte jinde. Když se ale nepovede „nakoupit“...

Přečtěte si také …

Investice

Co je ETF fond

ETF fondy jsou dnes velké téma v investičním světě, a proto bych Vám rád ukázal, co to ETF fond vlastně je a jak a proč byste s nimi měli ve svém...

Investice

Kde jsou Vaše peníze v bezpečí?

Loď v přístavu je v bezpečí. To ale není to, proč jsou lodě stavěné...Admirál Grace Hopper S penězi je to úplně stejné. Mnoho lidí má pocit, že...

Investiční tipy

Chcete dostávat pravidelné Investiční tipy? Nechte nám tu svůj e-mail.

Investiční tipy

Chcete od nás každý týden dostávat investiční tipy? Vyplňte, prosím, své jméno a e-mail. První investiční tip Vám odešlu během několika málo okamžiků.

Děkujeme za zájem o naše investiční tipy.