Investiční poradce – jak pracujeme a kolik to stojí?

autor: | 18. prosince 2019

Cimpel & partneři - Investiční poradce

Cimpel & partneři je rodinná poradenská kancelář.  Naším cílem je přinést do ČR model honorovaného investičního poradenství, který je běžný například ve Velké Británii nebo v USA. Zahraničí nám dobře ukazuje, jak může investiční poradce velmi efektivně pomáhat svým klientům na jejich cestě i bez neustálého tlaku na prodej nových a nových produktů! I proto jsme hrdými členy britské asociace nezávislých finančních poradců FEIFA. Pravidelně se v Londýně setkáváme nejen s kolegy z Velké Británie, abychom naše služby neustále vystavovali srovnání se zahraniční konkurencí. 

Jako rodinná kancelář dnes máme 7 zaměstnanců, kteří se starají o potřeby našich klientů na základě svých specializací. Nejdůležitější je pro nás kvalita a srozumitelnost našich služeb pro klienta. O každého z našich klientů se staráme osobně já nebo můj společník Ing. Daniel Majstorović. Další členové týmu nám pomáhají řešit veškeré další technické, právní, nemovitostní a finanční potřeby našich klientů. 

Kvalitu našich služeb a investičních řešení považuji za klíčový faktor naší práce. Neustále se vzděláváme, díky tomu jsme v ČR mezi prvními dosáhli nejvyššího titulu EFP (European financial planner). Jedná se o jeden z nejvyšších evropských stupňů vzdělání a certifikace v oblasti finančního a investičního poradenství. 

Účelem tohoto článku je představit Vám, jak spolupráce s námi probíhá a co od ní můžete očekávat.

Náš přístup

Lovec  vs.  farmář

Základní otázkou, kterou byste si při výběru svého investičního poradce měli položit, je: „Chci, aby můj investiční poradce byl spíše lovec nebo farmář?“ 

Jak pracuje investiční poradce

Lovcem v tomto případě myslíme takové investiční poradce, kteří k Vám přijdou s jasným cílem – prodat finanční produkt a inkasovat za jeho prodej provizi. Svou odměnu dostane takový investiční poradce jednorázově při podpisu smlouvy a další peníze si u Vás vydělá až s podpisem smlouvy  další. Není odměňován za dlouhodobou péči. 

Farmář je investiční poradce, jehož prioritní motivací není uzavření produktu, ale poskytnutí dlouhodobého servisu. Jeho příjem pak přichází pravidelně a postupně podle toho, jak se mu daří naplňovat Vaše cíle. Je i finančně motivován k tomu Vám poskytovat dlouhodobý servis a péči. 

Jak pracujeme v  Cimpel & partneři

  1. Vytvoříme společně finanční mapu, v jejímž rámci definujeme Vaše současné zdroje a pomůžeme Vám určit konkrétní cíle.
  2. Vypracujeme komplexní rentiérský plán Vaší cesty k rentě.
  3. Připravíme kompletní návrh investičního portfolia.
  4. Založíme Vám investiční účet a postaráme se o nákup ETF fondů dle zvolené strategie.
  5. Budeme dlouhodobě spravovat Váš finanční plán i investiční portfolio. 
  6. Pravidelně se setkáváme a připravujeme pro Vás výroční zprávy, které shrnují vývoj finančního plánu i Vašich investic. Na těchto setkáních vždy naplánujeme další kroky pro následující období.
proces spolupráce - klient a investiční poradce

Co bude výsledkem naší spolupráce

Následující 4 body jsou výsledkem rozsáhlého průzkumu mezi našimi klienty a jsou shrnutím odpovědí na otázku: „Co je pro Vás na spolupráci s námi největším přínosem?“ 

  1. Ušetříme Vám čas, který můžete věnovat jiným činnostem – rodině, koníčkům, práci…
  2. Budete mít skutečný finanční plán, který pravidelně vyhodnotíme a díky kterému si skutečně splníte své cíle.
  3. Vaše investice budou vydělávat více a stabilněji než dříve.
  4. Získáte partnera v investicích a už na to nikdy nebudete sami.
Reference - Investiční poradce

S firmou Cimpel & partneři spolupracuji třetím rokem a mám dobrý pocit z toho, že se mi vydělané prostředky zhodnocují. Firma má velmi profesionální přístup a zároveň mám pocit, že patřím již i mezi přátele.Začínám věřit tomu, že ze mne firma skutečně udělá rentiéra a ten obzor již není v nedohlednu. Naučil jsem se trochu rozumět některým zákonitostem finančního trhu, ale zároveň jsem velmi rád, že rozhodnutí o investici nejsou jen na mne. Mám dobrý pocit jistoty a možná i klidnější spaní.
Každému, komu záleží na jeho budoucnosti, doporučuji alespoň konzultaci s touto firmou.

MUDr. Pavel Machotka
odborný lékař ortopedie a sportovní medicíny Praha

Kolik stojí honorovaný investiční poradce

Počáteční náklady

Servisní náklady

Příklad výpočtu poplatků

Jednorázová investice 5.000.000 Kč

Průměrné čisté zhodnocení námi využívaných investičních portfolií se pohybuje mezi 4 – 9 % p.a. v závislosti na typu investičního portfolia po započtení všech nákladů viz výše.

Kdo jsou naši klienti

Nejčastěji  jsou našimi klienty lidé, kteří vybudovali svůj majetek tím, že v průběhu života disciplinovaně hospodařili s přebytkem prostředků a nebo získali majetek po prodeji firmy nebo nemovitosti. 

Reference

Na spolupráci hodnotím velmi kladně proklientský přístup celého týmu Cimpel & partneři a srozumitelnou a kvalitní investiční platformu pro mé investice. Přináší mi to jistotu, že mohu v noci klidně spát, bez obav o své peníze. Jako největší přínos spolupráce hodnotím to, že mám finanční plán a na jeho základě mám sestavené investiční portfolio, kterému důvěřuji a které budeme pravidelně vyhodnocovat a rebalancovat. Díky tomu věřím, že si své cíle splním.

Jaroslav Horáček (Vedoucí živnostenského úřadu – Liberec)

Klienti od nás očekávají primárně ochranu majetku před znehodnocením inflací a jeho pozvolný růst. Nejsou to hazardéři, kteří by požadovali zhodnocení v desítkách procent, protože si uvědomují, že vysoký výnos vždy vyvažuje i vysoké riziko. Proto se jejich zadání pro cílové zhodnocení většinou pohybuje v rozmezí 5 – 7 % p.a.. 

Silně si uvědomují hodnotu svého času a proto jedním z cílů naší spolupráce je ušetřit jim čas a pozornost, které by museli věnovat ochraně svého majetku a správě svých dalších finančních produktů.

Jednou z jejich společných vlastností je to, že jsou chytří. Víme, že chtějí vždy dobře rozumět svému finančnímu plánu a všem krokům, které z něj vyplývají. Naše procesy tedy vždy přizpůsobujeme tomu, aby měli možnost poznat a pochopit jednotlivé detaily celého finančního plánu.

Věřím, že se nám povede naplnit i Vaše očekávání. Těšíme se na případnou budoucí spolupráci.

Konzultace investiční poradce

Investiční tipy

Chcete dostávat pravidelné Investiční tipy? Nechte nám tu svůj e-mail.
více o autorovi
Jsem přesvědčený, že čemu rozumíte, toho se nebojíte. Proto se již řadu let věnuji publikační činnosti a pravidelně vzdělávám českou veřejnost v oblasti investic. S investicemi svými i našich klientů jsem prošel většinu období, které finanční trhy přináší a sdílím s Vámi zkušenosti, které jsem za tuto dobu získal. Vycházím i z teoretických znalostí, které jsem získal v uplynulých letech, kdy jsem dosáhl na prestižní evropské certifikáty a tituly EFA a EFP.

další články autora

<a href="https://cimpel.cz/author/jiri-cimpel/" target="_self">Jiří Cimpel, EFP</a>

Jiří Cimpel, EFP

Jsem přesvědčený, že čemu rozumíte, toho se nebojíte. Proto se již řadu let věnuji publikační činnosti a pravidelně vzdělávám českou veřejnost v oblasti investic. S investicemi svými i našich klientů jsem prošel většinu období, které finanční trhy přináší a sdílím s Vámi zkušenosti, které jsem za tuto dobu získal. Vycházím i z teoretických znalostí, které jsem získal v uplynulých letech, kdy jsem dosáhl na prestižní evropské certifikáty a tituly EFA a EFP.

další články autora

Další články z rubriky Investice

FED jako významný hráč na finančním trhu

Proč právě FED přitahuje takovou pozornost? Objasníme Vám klíčovou roli FEDu pro dlouhodobé investory a jejich investice. Pochopíte, proč byste ho měli brát vážně při svých investičních rozhodnutích.

Investice pro děti „tata banka“

Jako táta dvou dětí často řeším, jak učit své děti pracovat s penězi, aby si jich vážily, ale na druhou stranu se jimi nenechaly pohltit. Všichni...

Přečtěte si také …

Investice

Jak investovat s Warrenem Buffettem

Jak se stát akcionářem společnosti Warrena Buffetta a pár zajímavostí z letošního setkání akcionářů Berkshire Hathaway se dozvíte v tomto článku.

Investice

Kde jsou Vaše peníze v bezpečí?

Loď v přístavu je v bezpečí. To ale není to, proč jsou lodě stavěné...Admirál Grace Hopper S penězi je to úplně stejné. Mnoho lidí má pocit, že...

Investiční tipy

Chcete dostávat pravidelné Investiční tipy? Nechte nám tu svůj e-mail.

Investiční tipy

Chcete od nás každý týden dostávat investiční tipy? Vyplňte, prosím, své jméno a e-mail. První investiční tip Vám odešlu během několika málo okamžiků.

Děkujeme za zájem o naše investiční tipy.