Hlavní kancelář: Palackého 272/8, Plzeň
734 258 888

Pohled hodnotového dlouhodobého investora (maratonce)

Připravuji se na svůj první půlmaraton a dnes ráno mě při tréninku napadlo, že s investicemi je to vlastně stejné jako s tím maratonem. Pokud máte maraton úspěšně dokončit, musíte znát velmi dobře trasu celého závodu a podle ní správně rozvrhnout své síly. Nesmíte podlehnout emocím na startu nebo v úsecích, kde Vás budou povzbuzovat spousty fanoušků k většímu tempu – pokud podlehnete  emocím a nasadíte krátkodobě vysoké tempo, tak možná budete chvíli v čele, ale závod pravděpodobně nedokončíte! Stejně tak je zásadní příprava, kterou uděláte před závodem a také systém jakým budete pracovat a jak budete
v průběhu závodu doplňovat energii do Vašeho těla.

V investicích je důležité mít jasný finanční plán jak dosáhnout svého cíle, mít pod kontrolou své emoce a nepodléhat panice ani euforii a správně si rozvrhnout první investici a pokud je to možné, tak jí průběžně po menších dávkách doplňovat.
Přistupujte tedy ke správě svých investic tak, jako maratonec ke svému tělu, buďte trpěliví a výsledky se dostaví!
 

Pohled na finanční trhy očima sprintera:

Pokud se budete dívat na investice v krátkém časovém úseku, může vypadat tak, jako graf indexu S&P 500 od března letošního roku. Pokud byste sledovali trhy jako sprinter, tak byste viděli pokles o 10% za 6 měsíců.

 
 

Pohled na finanční trhy očima maratonce:

V dlouhém časovém pohledu se vývoj trhu jeví jinak. I s propadem o 10%, který viděl sprinter v posledních měsících, trh narostl o 87% za posledních 10 let.